Опубліковано переклад українською мовою висновку Консультативної Ради європейських суддів щодо відносин судової влади з іншими гілками державної влади.
Опубліковано переклад українською мовою висновку Консультативної Ради європейських суддів щодо відносин судової влади з іншими гілками державної влади.
Як повідомили "ЗіБ" у ВАСУ, в рамках 16-го пленарного засідання, яке відбулося 14-16 жовтня ц.р. у м. Лондон (Велика Британія), Консультативна Рада європейських суддів (КРЄС) прийняла Висновок№ 18 (2015) «Позиція судової влади та її відносини з іншими гілками державної влади в умовах сучасної демократії».
Апеляційний суд Запорізької області опублікував переклад даного висновку
Зокрема, в висновках зазначається, що судова влада є одною з трьох гілок влади демократичної державі. Вони є взаємопов'язаними, жодна з них не може бути «верховною» або домінувати над іншими.
Легітимність судової системи та окремих суддів закріплюється, перш за все, Конституцією кожної з держав-членів, всі з яких є демократичними державами та керуються принципом «верховенства права». Конституція створює судову систему і тим самим наділяє легітимністю (легітимізує) систему правосуддя в цілому та окремих суддів, які здійснюють свої повноваження у рамках судової системи: «конституційна легітимність». Конституційна легітимність окремих суддів, які обрані безстроково, не повинна бути підірвана діями законодавчої або виконавчої влади, які є результатом змін у політичній владі.
Судова влада повинна знати, що існують обмеження правового втручання через політичні рішення, які приймає законодавча та виконавча влади. Таким чином, всі суди в рамках судової влади повинні піклуватися про те, щоб не виходити за межі, окреслені їх повноваженнями з відправлення правосуддя.
Рішення законодавчої або виконавчої влади, які обмежують основні гарантії незалежності правосуддя, є неприйнятними, навіть якщо вони
приймаються під виглядом чогось іншого.
Міністерства юстиції не повинні впливати на управління судами через голів судів та ревізорів будь-яким способом, який може поставити під загрозу незалежність судової системи. Наявність представників виконавчої влади в системі управління судами та трибуналами слід уникати. Така присутність може призвести до втручання в судові функції, тим самим створюючи загрозу незалежності судової системи.
Політики ніколи не повинні заохочувати непокору судовим рішенням, не кажучи вже про насильство щодо суддів, яке мало місце в деяких державах-учасницях.