Одружитись чи розлучитись дозволять в день подання відповідної заяви
Кабмін пропонує дозволити подавати заяву про реєстрацію шлюбу до будь-якого органу державної реєстрації актів цивільного стану у паперовій або електронній формі з накладенням електронного підпису чи з подальшим її підписанням в органі РАЦС. Те ж саме стосується заяв про розірвання шлюбу.
Відповідний механізм передбачено урядовим законопроектом №3272 “Про внесення змін до деяких законодавчих актів України у сфері державної реєстрації актів цивільного стану щодо приведення їх у відповідність з європейськими стандартами”.
Якщо особи не можуть особисто подати заяву про реєстрацію / розірвання шлюбу у паперовій формі, такі заяви подаються їх представниками. Справжність підписів і повноваження представника у цьому разі мають бути нотаріально засвідчені.
Проект також передбачає можливість зареєструвати чи розірвати шлюб в день подання відповідної заяви на відміну від діючої редакції
Сімейного кодексу, який передбачає реєстрацію шлюбу в день подання заяви у разі вагітності нареченої чи загрози життю наречених.
Документ також передбачає наступне:
- шлюб розривається органом державної реєстрації актів цивільного стану незалежно від наявності у подружжя дітей, спору щодо їх утримання, місця проживання дітей, участі у забезпеченні створення умов їх життя тим з батьків, хто буде проживати окремо, умов здійснення ним права на особисте виховання дітей, а також наявності між подружжям майнового спору.
Шлюб розривається у судовому порядку у разі існування спору щодо його розірвання.
- дитина, яка досягла шістнадцяти років, має право на власний розсуд змінити своє по батькові.
- держателем Державного реєстру актів цивільного стану громадян є Міністерство юстиції України.
- державна реєстрація народження дитини проводиться будь-яким органом державної реєстрації актів цивільного стану незалежно від місця проживання батьків, місця народження дитини за заявою батьків чи одного з них в усній або паперовій формі.
Під час проведення держреєстрації народження місцем народження дитини в актовому записі про народження зазначається фактичне місце її народження.
- державна реєстрація смерті проводиться за усною заявою будь-якої особи. Така особа заявляє про смерть не пізніше трьох днів з дня настання смерті або виявлення трупа, а в разі якщо неможливо одержати документ закладу охорони здоров’я або судово-медичної установи, - не пізніше п’яти днів.
Державна реєстрація смерті проводиться будь-яким органом державної реєстрації актів цивільного стану.
http://zib.com.ua/ua/Закон і Бізнес