Кабмін пропонує створити Реєстр військовозобов’язаних
На розгляд парламенту Уряд виніс ініціативу щодо створення Єдиного державного реєстру військовозобов’язаних. Включенню до Реєстру підлягатимуть відомості про військовозобов'язаних (призовників) незалежно від місця їх проживання або перебування.
Відповідний законопроект №2504а “Про Єдиний державний реєстр військовозобов'язаних” було зареєстровано у ВР на минулому тижні. Розпорядником Реєстру відповідно до проекту є Генеральний штаб Збройних Сил України.
Припускається, що до Реєстру заноситимуть наступні відомості про військовозобов’язаних:
- персональні дані: П.І.Б.; дата і місце
народження; стать; місце проживання та місце перебування; відомості про батьків (усиновлювачів, тощо); реквізити паспорта громадянина України; відомості про зайнятість; реєстраційний номер облікової картки платника податків; відцифрований образ обличчя особи; відомості про притягнення до кримінальної відповідальності; відомості про дату виїзду за межі України та дату повернення на територію України; відомості про освіту та спеціальність.
- службові дані. Ті, що стосуються військового обов’язку (призов на військову службу, вид проходження військової служби, звільнення з військової служби); наявності допуску до державної таємниці; стану здоров’я; тощо.
Військовозобов’язаний має право отримувати інформацію про своє включення до Реєстру та звертатися з мотивованою заявою щодо неправомірного включення до Реєстру запису щодо себе.
Поновлення бази даних Реєстру здійснюється на підставі відомостей, які подаються військовозобов’язаними (призовниками), та відомостей, які подаються розпоряднику
Реєстру ЦВК, прикордонниками, МОН, і т.д.
Проектом також передбачена адміністративна відповідальність за внесення завідомо недостовірної інформації про військовозобов’язаних (призовників) до Реєстру відповідною посадовою особою. Таке порушення "коштуватиме" посадовцю штрафу в розмірі від тридцяти до ста неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.
Також слід відзначити, Кабмін пропонує зобов'язати органи місцевого самоврядування, керівників підприємств, установ та організацій, у тому числі навчальних закладів, незалежно від підпорядкування і форм власності на вимогу військових комісаріатів сповіщати призовників і військовозобов’язаних про їх виклик до військових комісаріатів, забезпечувати своєчасне прибуття за цим викликом, у семиденний строк повідомляти військовим комісаріатам про прийняття на роботу (навчання) та звільнення з роботи (навчання) призовників і військовозобов’язаних. Діюча редакція Закону про військовий обов'язок передбачає вище вказане лише стосовно тих
адміністративно-територіальних одиниць, де немає військових комісаріатів.
http://zib.com.ua/ua/Закон і Бізнес