flag Судова влада України

Отримуйте інформацію лише з офіційних джерел

Єдиний Контакт-центр судової влади України 044 207-35-46

Комунікаційна стратегія Монастириського районного суду Тернопільської області на 2021 рік

ЗАТВЕРДЖЕНО

Наказом голови Монастириського

районного суду Тернопільської  області

від 11.01.2021 №3

 

 

 

Комунікаційна стратегія

Монастириського районного суду Тернопільської області

 на 2021 рік

 

 

Зміст

  1. Вступ
  2. Аналіз стану комунікаційної діяльності суду
  3. Стан зв’язків з громадськістю суду.
  4. Мета і основні завдання комунікаційної стратегії.
  5. Цільові аудиторії суду.
  6. Канали зв’язків із цільовими аудиторіями.
  7. План комунікаційних заходів Монастириського районного суду Тернопільської області на 2021 рік.
  8. Очікувані результати реалізації комунікаційної стратегії суду.

 

  1. Вступ

Основним документом за яким здійснюється зовнішня та внутрішня комунікація Монастириського районного суду Тернопільської області є стратегія комунікаційної діяльності суду.  Вона включає в себе комплекс комунікативних прийомів, засобів та методів, що направлені надавати об’єктивну інформацію щодо діяльності суду та суддів. Це дає змогу підтримувати постійний діалог із громадянами задля забезпечення незалежності судової влади, гарантування законності та правопорядку та для об’єктивного та неупередженого здійснення правосуддя.

На основі концепції комунікації судової влади України розроблена комунікаційна стратегія Монастириського районного суду Тернопільської області.

Зміст і структура стратегії визначена цілями правосуддя та завданнями суду і заснована на нормах Конституції України, Законів України «Про судоустрій і статус суддів», Кодексі судової етики, Мадридських принципах щодо зв’язку між засобами масової інформації та суддівською незалежністю, інших національних і міжнародних актах, що регулюють діяльність в цій сфері .

  1. Проведення аналізу стану комунікаційної діяльності суду

Суд має певний досвід щодо здійснення зовнішньої та внутрішньої комунікаційної діяльності.  Це стало можливим завдяки впровадженню сучасних інформаційних технологій ведення внутрішнього документообігу, управління апаратом та донесення інформації про діяльність суду до широкого кола громадськості через офіційний вебсайт Монастириського районного суду Тернопільської області https://mn.te.court.gov.ua., офіційну сторінку в соціальній мережі Facebook та офіційному Telegram-каналі.

На офіційній вебсторінці Монастириського районного суду та на офіційній сторінці суду у соціальній мережі Facebook розміщена загальна інформація про суд, ставки судового збору, постійно публікується інформація щодо інформаційно-просвітницьких заходів, проведених у суді, інформація щодо розгляду справ, які становлять значний суспільний інтерес, актуальна інформація для відвідувачів суду та учасників судових проваджень, зразки типових заяв, тощо. Інформація на вищезазначених інформаційних ресурсах суду систематично оновлюється.

Суд періодично публікує актуальну для громадськості інформацію в районному друкованому виданні «Вісті Придністровя».

Задля широкого та системного висвітлення діяльності суду в засобах масової інформації та з метою налагодження якісної комунікації між судом та суспільством, забезпечення авторитету правосуддя, зростання рівня довіри до судової влади, гарантування права громадян на інформацію та підвищення рівня обізнаності населення про діяльність Монастириського  районного суду Тернопільської області діє прес-служба.

Прес-секретар виконує функції інформування громадян щодо діяльності суду шляхом щоденного висвітлення на офіційних вебсторінках Монастириського  районного суду Тернопільської області головних події, які відбуваються не тільки в житті суду, а й у правовому житті держави, про заходи, які проводяться в Монастириському  районному суді Тернопільської області, а також, ті, в яких беруть участь судді та працівники апарату. Прес-секретар опрацьовує в установленому порядку запити та звернення представників ЗМІ, забезпечує підготовку і поширення матеріалів про діяльність Монастириського  районного суду Тернопільської області у ЗМІ та радіомовленні, направляє у відповідні видання офіційні заяви, спростування, роз’яснення у зв’язку з публікаціями про діяльність Монастириського  районного суду Тернопільської області.                                                                                        

Також, зборами суддів Монастириського  районного суду Тернопільської області обирається суддя-спікер з метою висвітлення офіційної позиції від імені суду та надання професійних коментарів щодо розгляду справ у суді. Висвітлення інформації щодо діяльності суду для суспільства, суддя-спікер проводить у доступний спосіб, без перешкод для здійснення правосуддя з дотриманням етичних норм та не порушуючи права осіб.

Монастириський  районний суд Тернопільської області використовує автоматизований цикл ведення діловодства та проходження судових справ, в якому враховано передовий досвід судового адміністрування, кадрової політики та організації роботи.

У приміщенні суду розміщено інформаційні стенди, за допомогою яких  відвідувачі суду мають можливість ознайомитися з графіком роботи суду, графіком особистого прийому громадян керівництвом суду, переліком справ, призначених до розгляду на поточний день, зразками документів, платіжними реквізитами, інформацією про можливість отримання безоплатної первинної та вторинної правової допомоги тощо.

Монастириський районний суд Тернопільської області веде планову та системну комунікаційну діяльність у таких напрямках:

- внутрішній – робота над вдосконаленням комунікативних та професійних навиків суддів та працівників  апарату Монастириського  районного суду Тернопільської області, з метою забезпечення інформаційної насиченості суду та  підвищення комфортності для відвідувачів і роботи працівників суду здійснюється  облаштування приміщення суду ;

- зовнішній – Монастириський районний суд Тернопільської області інформує громадськість  про свою  роботу, налагоджує постійний зацікавлений діалог з громадськістю та ЗМІ, залучає студентів та молодих фахівців пройти практику та стажування в суді, тощо.

 

  1. Стан зв’язків із громадськістю

Монастириський районний суд Тернопільської області епізодично співпрацює з місцевими представниками ЗМІ, це завдання входить до повноваження прес-секретаря. Час від часу висвітлюються питання організації роботи суду, правової просвіти, діяльності суддів, розгляду справ, які набирають резонансного значення.

Суд систематично оновлює матеріали на своїй сторінці веб-порталу “Судова влада України ” та офіційній сторінці у соціальній мережі Facebook та офіційному Telegram-каналі.

У суді час від часу проводяться Дні відкритих дверей для школярів, на яких судді та працівники апарату суду розповідають про діяльність суду загалом, а також про специфіку роботи судді, працівників апарату суду та наочно показують функціонування автоматизованої системи документообігу в суді, як проходять судові засідання тощо. Організовуються групові відвідування цікавих судових процесів для школярів з метою ознайомлення молодого покоління з процедурою судового розгляду справ у суді.

Започатковано традицію проведення навчальних судових процесів, де школярі мають змогу спробувати себе у ролі судді, прокурора, адвоката та інших учасників процесу. До підготовки школярів для участі у таких процесах, окрім працівників суду, залучаються діючі адвокати та прокурори, які допомагають школярам вжитися у відповідну роль.

Періодично проводяться робочі зустрічі та круглі столи з представниками правоохоронних органів та інших органів державної влади, від якості співпраці з якими залежить досягнення кінцевої мети правосуддя – ефективного захисту порушених прав та законних інтересів людини і громадянина.

 

  1. Мета і основні цілі комунікаційної стратегії

Формування довіри громадян до системи судочинства в Україні, як ланки системи і, загалом, підвищення авторитету судової влади в суспільстві є метою комунікаційної стратегії Монастириського районного суду Тернопільської області.

Основні цілі комунікаційної стратегії:

- підвищення рівня авторитету та довіри суспільства до судової влади, забезпечення її прозорої діяльності;

- запевнення  об’ємної кількості населення у вагомості їхньої  підтримки у діяльності суддів в  здійсненні об’єктивного, незацікавленого, незалежного та справедливого правосуддя;

- підтримка стосунків між членами суддівського корпусу, сприяння в обміні інформацією між ними та організації спільної комунікаційної діяльності за межами судової влади;

- підвищення рівня компетентності населення регіону щодо своєрідності, специфічності і змісту діяльності суду;

- підвищення авторитету суддів та працівника апарату суду в суспільстві;

         - покращення відносин зі ЗМІ, лідерами громадської думки, громадськими організаціями, органами державної влади і місцевого самоврядування в інтересах побудови правової держави;

- підвищення рівня освіти населення в правовому полі, надання більш широкої  наповнюваності інформацією   громадян про шляхи забезпечення їх конституційних прав та необхідність дотримання ними конституційних обов’язків;

- підвищення престижу роботи суді, профорієнтація молоді.

 

  1. Цільові аудиторії Монастириського районного суду Тернопільської області

Цільовими аудиторіями  суду, відповідно до цілей та актуальних проблем, є:

внутрішні:

зовнішні:    

Первинною для Монастириського районного суду Тернопільської області  є зовнішня цільова аудиторія, оскільки саме вона сприяє досягненню основних цілей комунікаційної стратегії суду.

 

  1. Форми і засоби комунікації з цільовими аудиторіями.

Коли виникає питання вибору каналів зв’язку із цільовою аудиторією обов’язково звернути  увагу на специфіку кожної окремої групи.

При виборі засобів комунікації із громадянами, слід відмітити, що ця група є найбільш масштабною та різносторонньою, тому краще, було б обрати канали, які є більш численними, та доступними широкому загалу. 

Канали зв’язків із громадськістю:

1) проведення опитування громадської думки;

2) випуск друкованої продукції (буклети, брошури тощо);

3)надання інформації через веб-сайт Монастириського районного суду Тернопільської області;

4) розповсюдження інформації через офіційну сторінку Монастириського районного суду Тернопільської області у соціальній мережі Facebook та Telegram-каналі ;

5) розміщення інформації на інформаційних стендах у приміщені Монастириського районного суду Тернопільської області. 

Каналами комунікації із ЗМІ можуть бути обрані:

1) навчальні  заходи, тематичні семінари для профільних представників преси;

2) дні відкритих дверей;

3)надання інформації через веб-сайт Монастириського районного суду Тернопільської області;

4) надання інформації через офіційну сторінку в соціальній мережі Facebook та офіційному Telegram-каналі ;

5)розсилання інформації про діяльність Монастириського районного суду Тернопільської області безпосередньо у ЗМІ;

6)організація інтерв’ю з керівництвом Монастириського районного суду Тернопільської області. 

Щодо засобів зв’язку із студентами юридичних спеціальностей, обов’язково звернути увагу, що основною метою співпраці з цією ланкою є поширення популярності роботи в суді з метою формування майбутнього високопрофесійного персоналу. Добір комунікації необхідно здійснювати з наданням переваги таким освітнім заходам:

1) зустрічі, обговорення тем, безпосередньо пов’язаних із діяльністю судів;

2)сприяння організації проходження практики студентами юридичних спеціальностей у Монастириському районному суді Тернопільської області. 

Каналами комунікації із представниками суб’єктів владних повноважень можуть бути:

1) надання інформації через веб-сайт Монастириського районного суду Тернопільської області;

2) обмін інформацією шляхом офіційного листування;

3)залучення суб’єктів владних повноважень до заходів, що проводяться в Монастириському районному суді Тернопільської області.

 

  1. План комунікаційних заходів Монастириського районного суду Тернопільської області на 2021 року

 

№п/п

Назва заходу

Цільова аудиторія на яку розрахований захід

Очікуваний результат

Орієнтована дата проведення

Примітка

Внутрішня комунікація

1.

Налагодження системи оперативного обміну інформацією працівників суду з професійних та інших питань діяльності суду та судової системи загалом

Працівники апарату суду

Налагодження ефективної комунікаційної  взаємодії вироблення спільних позицій з питань діяльності суду

 

 

Постійно

 

2.

Організація і проведення навчань з питань  спілкування  та взаємодії в колективі

Працівники апарату суду

Формування навичок ефективного спілкування та комунікаційної взаємодії

Протягом

2021 року

 

3.

Проходження студентами вищих навчальних закладів практики в суді

Студенти-юристи

Підвищення престижності професії судді та працівника апарату суду

Протягом

 2021 року

 

4.

Проведення спільних заходів, нарад

Судді та працівники суду

Налагодження ефективної комунікаційної  взаємодії у колективі, вироблення спільних позицій з питань діяльності суду

Постійно

 

5.

Проведення  тренінгу спілкування зі ЗМІ

Працівники апарату суду

Формування ефективної команди

Протягом

2021 року

 

Зовнішня комунікація

1.

Безперервне оновлення інформації  у всіх розділах  офіційного веб-порталу “Судова влада”

Громадяни, відвідувачі суду, представники ЗМІ, громадські організації, представники органів державної влади та місцевого самоврядування та інші.

Оперативне отримання довідкової інформації про діяльність суду

Постійно

 

2.

Безперервне оновлення інформації на офіційній сторінці Монастириського районного суду Тернопільської області у соціальній мережі Facebook та офіційному Telegram-каналі

Громадяни, відвідувачі суду, представники ЗМІ, громадські організації, представники органів державної влади та місцевого самоврядування та інші.

Оперативне отримання довідкової  інформації про діяльність суду

Постійно

 

3.

Оновлення інформаційних стендів у приміщенні суду

Громадяни, відвідувачі суду, представники ЗМІ, громадські організації, представники органів державної влади та місцевого самоврядування 

Оперативне отримання інформації про діяльність суду

Постійно

 

4.

Проведення інформаційно-просвітницької роботи

Відвідувачі

Підвищення обізнаності про діяльність судової системи

Постійно

 

5.

Моніторинг матеріалів у ЗМІ, які стосуються діяльності суду, за необхідності – організація оперативного реагування на них

Цільові групи

(за результатами моніторингу)

 

Оперативне реагування покращує сприймання громадянами роботи суду, підвищує довіру до роботи суду

Постійно

 

6.

Організація та проведення заходів щодо ознайомлення з роботою суду:

- дні відкритих дверей;

- ознайомчі екскурсії судом;

- модельні судові засідання;

- ознайомчі лекції

Школярі, студенти

Надання інформації про діяльність суду, підвищення довіри до роботи суду

Протягом

2021 року

 

7.

Інтерв’ю на радіомовленні (Монастириське районне комунальне радіомовлення)

Громадськість

Підтримання (відновлення) позитивного іміджу та авторитету суду

Березень

2021 року

 

 

8.

Проведення круглих столів, публічних зустрічей, семінарських занять, тощо

Судді, представники ЗМІ, представники органів державної влади, адвокати, громадські організації

Інформування про роботу суду, демонстрація відкритості діяльності, формування позитивного іміджу суду

Протягом

2021року

 

9.

Інформації про розгляд справ, що мають значний суспільний інтерес

Зовнішні цільові аудиторії

Надання цільовим аудиторіям своєчасної та достовірної інформації про наведені справи

Постійно

 

10.

Проведення заходів з обговорення  питань застосування законодавства і діяльності судової влади України

Зовнішня і внутрішня аудиторії

Підвищення якості судочинства та створення умов щодо відкритості та прозорості  діяльності суду

Згідно плану роботи суду

 

11.

Проходження студентами юридичних навчальних закладів практики в суді

Студенти юридичних навчальних закладів

Підвищення рівня зацікавленості молодих спеціалістів у роботі в судових органах

Постійно

 

12.

Проведення флешмобів

Громадськість

Підвищення довіри громадськості до судової системи в контексті організації роботи даного суду та працівників апарату

Протягом

 2021 року

 

13.

Інтерв’ю в районній газеті   « Вісті Придністров’я»

Громадськість

Підтримання (відновлення) позитивного іміджу та авторитету суду

Травень 2021 року

Серпень 2021 року

 

  

  1. Очікування та критерії оцінки комунікаційної діяльності

Комунікаційна стратегія Монастириського районного суду Тернопільської області впроваджується з метою покращення стану зв’язків із громадськістю, встановлення змістовного та постійного діалогу із суспільством.

За результатами впровадження комунікаційної стратегії суду очікується зростання рівня довіри громадян до судів, підвищення авторитету суду через підвищення правової обізнаності суспільства про порядок захисту своїх прав у судах, про свої права та обов’язки, про діяльність судів в цілому.

Суди повинні сприйматись громадськістю як установи, які дійсно стоять на захисті їх прав, свобод та інтересів. Звертаючись до суду, кожен громадянин має вірити в те, що яким би не було рішення суду – суд ухвалить його безсторонньо, виважено та керуючись нормами закону.

Також серед очікуваних результатів реалізації стратегії судом можна назвати наступні:

-  підвищення правової обізнаності населення та засобів масової інформації;

-  підвищення рівня зацікавленості громадян, в першу чергу молодих юристів, у роботі в суді;

- налагодження постійного зв’язку із засобами масової інформації з метою оперативного та об’єктивного висвітлення діяльності суду;

-   формування позитивного іміджу судової гілки влади.

 Моніторинг результатів комунікаційної діяльності: